1166 Dayton-Xenia Rd.  Xenia, OH  45385

Kil-Kare Speedway
1166 Dayton-Xenia Rd.
Xenia, Ohio 45385
www.Kilkare.com

 

Compacts 6/6/2014
Feature:1. William Honious, 2. Nicholas Barrett (Beavercreek, Oh), 3. Amber Holley (Tipp City, Oh), 4. James McElfresh (Columbus, ), 5. Michael Brewer (New CArlisle, Oh), 6. Tony Cottrill (Dayton , Oh), 7. Ryan Barrett (Beavercreek, Oh), 8. Davey Shaw (Xenia, OH), 9. Kevin McCoy (Dayton, OH), 10. Codie Knabe (Kettering, ), 11. Nicholas Bertke,

Heat 1:1. Nicholas Barrett (Beavercreek, Oh), 2. Tony Cottrill (Dayton , Oh), 3. William Honious, 4. Amber Holley (Tipp City, Oh),

Heat 2:1. Michael Brewer (New CArlisle, Oh), 2. Codie Knabe (Kettering, ), 3. Ryan Barrett (Beavercreek, Oh), 4. Kevin McCoy (Dayton, OH), 5. Davey Shaw (Xenia, OH), 6. Nicholas Bertke,

Qualifying:1. William Honious, 2. Tony Cottrill (Dayton , Oh), 3. Nicholas Barrett (Beavercreek, Oh), 4. Amber Holley (Tipp City, Oh), 5. James McElfresh (Columbus, ), 6. Michael Brewer (New CArlisle, Oh), 7. Ryan Barrett (Beavercreek, Oh), 8. Codie Knabe (Kettering, ), 9. Davey Shaw (Xenia, OH), 10. Kevin McCoy (Dayton, OH), 11. Nicholas Bertke,

Late Models 6/6/2014
Feature:1. Brandon Oakley (Beavercreek, OH), 2. Arlis Williams (Beavercreek, Oh), 3. Robert Justus (Columbus, OH), 4. Cody Robinson, 5. Robby Jacks (Dayton, OH), 6. Russell Bobb (Beavercreek, OH), 7. Josh Cahill (Columbus, OH), 8. Virgil Powell (Franklin, OH), 9. Donald Mahaffey (Dayton, Oh), 10. Bill Burba (Germantown , Oh), 11. Ryan Fleming, 12. Tyler Mahaffey (Dayton, OH),

Heat 1:1. Tyler Mahaffey (Dayton, OH), 2. Arlis Williams (Beavercreek, Oh), 3. Donald Mahaffey (Dayton, Oh), 4. Bill Burba (Germantown , Oh), 5. Cody Robinson, 6. Brandon Oakley (Beavercreek, OH),

Heat 2:1. Robby Jacks (Dayton, OH), 2. Josh Cahill (Columbus, OH), 3. Russell Bobb (Beavercreek, OH), 4. Virgil Powell (Franklin, OH), 5. Ryan Fleming, 6. Robert Justus (Columbus, OH),

Qualifying:1. Brandon Oakley (Beavercreek, OH), 2. Cody Robinson, 3. Bill Burba (Germantown , Oh), 4. Donald Mahaffey (Dayton, Oh), 5. Tyler Mahaffey (Dayton, OH), 6. Arlis Williams (Beavercreek, Oh), 7. Ryan Fleming, 8. Russell Bobb (Beavercreek, OH), 9. Virgil Powell (Franklin, OH), 10. Robert Justus (Columbus, OH), 11. Robby Jacks (Dayton, OH), 12. Josh Cahill (Columbus, OH),

Modifieds 6/6/2014
Feature:1. Greg Stapleton (Troy, OH), 2. Timmie Shirk (Springfield, OH), 3. Chad Pendelton (Hilliard, Oh), 4. Mark Timmerman (Ft. Loramie, OH), 5. Jack Jones (Beavercreek, OH), 6. Brian Brewer (New Carlisle, Oh), 7. Robert Sibla II (, oh), 8. Jim Lewis Jr. (Fairborn, Oh), 9. Ryan Fleming, 10. Logan McPherson, 11. Zach Stacy (Springfield, Oh), 12. Carl Stapleton (Saint Paris, OH), 13. Grant Gamble (Bradford, Oh), 14. Rob Schaeff (Piqua, OH), 15. Mike Carroll (Kettering , Oh), 16. Brad Williams, 17. George Lindsey (Groveport, Oh), 18. Derek Barnette (Yellow Springs, OH),

Heat 1:1. Zach Stacy (Springfield, Oh), 2. Jack Jones (Beavercreek, OH), 3. Brian Brewer (New Carlisle, Oh), 4. Mike Carroll (Kettering , Oh), 5. Brad Williams, 6. Timmie Shirk (Springfield, OH), 7. Mark Timmerman (Ft. Loramie, OH), 8. Greg Stapleton (Troy, OH), 9. Chad Pendelton (Hilliard, Oh),

Heat 2:1. Jim Lewis Jr. (Fairborn, Oh), 2. Carl Stapleton (Saint Paris, OH), 3. Logan McPherson, 4. Grant Gamble (Bradford, Oh), 5. George Lindsey (Groveport, Oh), 6. Rob Schaeff (Piqua, OH), 7. Robert Sibla II (, oh), 8. Ryan Fleming,

Qualifying:1. Greg Stapleton (Troy, OH), 2. Timmie Shirk (Springfield, OH), 3. Mark Timmerman (Ft. Loramie, OH), 4. Brad Williams, 5. Jack Jones (Beavercreek, OH), 6. Mike Carroll (Kettering , Oh), 7. Chad Pendelton (Hilliard, Oh), 8. Brian Brewer (New Carlisle, Oh), 9. Zach Stacy (Springfield, Oh), 10. Derek Barnette (Yellow Springs, OH), 11. Logan McPherson, 12. Robert Sibla II (, oh), 13. Ryan Fleming, 14. Jim Lewis Jr. (Fairborn, Oh), 15. George Lindsey (Groveport, Oh), 16. Carl Stapleton (Saint Paris, OH), 17. Grant Gamble (Bradford, Oh), 18. Rob Schaeff (Piqua, OH),

Sport Stocks 6/6/2014
Feature:1. Jamie Sites (New Carlisle, OH), 2. Josh Longstreth (Trotwood, Oh), 3. Jim Lewis Jr. (Fairborn, Oh), 4. Bo Hoelscher (Riverside, OH), 5. David Stump (Xenia, Oh), 6. Mike South Jr (South Charleston, Oh), 7. Jeremiah English (Columbus, OH), 8. Jacob Heckman, 9. Marcus Melzer (Kettering, Oh), 10. Lawrence Batchelor (Cincinnati, Oh),

Heat 1:1. David Stump (Xenia, Oh), 2. Jamie Sites (New Carlisle, OH), 3. Jim Lewis Jr. (Fairborn, Oh), 4. Bo Hoelscher (Riverside, OH),

Heat 2:1. Josh Longstreth (Trotwood, Oh), 2. Marcus Melzer (Kettering, Oh), 3. Mike South Jr (South Charleston, Oh), 4. Jacob Heckman, 5. Jeremiah English (Columbus, OH), 6. Lawrence Batchelor (Cincinnati, Oh),

Qualifying:1. Bo Hoelscher (Riverside, OH), 2. Jamie Sites (New Carlisle, OH), 3. Jim Lewis Jr. (Fairborn, Oh), 4. David Stump (Xenia, Oh), 5. Jacob Heckman, 6. Josh Longstreth (Trotwood, Oh), 7. Mike South Jr (South Charleston, Oh), 8. Jeremiah English (Columbus, OH), 9. Marcus Melzer (Kettering, Oh), 10. Lawrence Batchelor (Cincinnati, Oh),